2022-10-05

 Wizyta psychiatryczna w zaciszu Twojego domu

Konsultacja psychiatryczna to wyjątkowy rodzaj wizyty medycznej ze względu na czas jej trwania i przebieg. Pierwszorazowe spotkanie z lekarzem psychiatrą opiera się na pogłębionym wywiadzie medycznym oraz badaniu somatycznym. Przed wizytą warto, aby pacjent spisał nazwy leków jakie przyjmuje oraz poinformował specjalistę o swoich chorobach przewlekłych. Jeśli pacjent dysponuje aktualnymi wynikami badań laboratoryjnych dobrze by miał je ze sobą. Na pierwszą konsultacje należy przeznaczyć około 45 minut. Kolejne regularne spotkania z lekarzem przebiegają w podobnym schemacie i zazwyczaj wymagają mniejszej ilości czasu.

Standardowo wizyty odbywają się w klinice lub online o ile nie ma medycznych  przeciwskazań do teleporady.

Są też sytuacja kiedy pacjent wymaga konsultacji w zaciszu swojego domu. Jest to rozwiązanie dedykowane osobom:

*mającym problemy z poruszaniem się,

*chorującym na demencje, Alzhaimera

*zmagającym się z fobią społeczną oraz czującymi się swobodniej w pomieszczeniach, które dobrze znają;

Warto jest rozważyć wizytę psychiatryczną domową gdy zaobserwujemy u siebie lub swoich bliskich silne stany depresyjne uniemożliwiające spotkanie w przychodni. 

Alarmujące powinny być dla nas sytuacje, w których zachowanie domownika może zagrażać jemu i pozostałym członkom rodziny oraz kiedy osoba zdrowa zaczyna zachowywać się niepokojąco co może wskazywać na zaburzenia psychiczne. 

Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo pacjenta oraz lekarza w trakcie wizyty domowej dobrze by w środku była osoba zaufana, która nie będzie uczestniczyć bezpośrednio w badaniu lecz jej obecność pozytywnie wpłynie na proces konsultacji. Lekarz w trakcie porady może wypisać receptę, skierowanie i zwolnienie lekarskie.

W Vertimed+ realizujemy domowe konsultacje psychiatryczne na terenie całej Warszawy i Piaseczna. 

Czas trwania wizyty 45- 60 minut.

Masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do kontaktu.

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz do nas jeśli czegoś potrzebujesz, chcesz o coś zapytać lub masz chęć się czymś z nami podzielić. Jeszcze tego samego dnia odpiszemy na każdą Twoją wiadomość.

Wiosenne alergeny

Wiosna to nie tylko czas pięknej pogody, budzącej się do życia przyrody ale też dla wielu osób czas nasilonych objawów

Psychoterapia = proces

Na stronę do aktualności dodaj w wersji jak niżej z kilkoma linkami( zwiększa algorytmy) Psychoterapia to długi i często bardzo