EVENT HOLTER

Co to jest Event Holter?

Event Holter  to szczególna i długotrwała metoda monitorowania pracy serca. Urządzenie rejestruje wyłącznie fragmenty EKG wykonane samodzielnie przez pacjenta, po przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na aparacie w chwili odczuwania dyskomfortu w klatce piersiowej.

Na czym polega badanie Event Holter?

W odróżnieniu od Holtera EKG Event Holter monitoruje jedynie te zapisy, które wymusi na urządzeniu pacjent klikając odpowiedni przycisk. Ten sposób badania wymusza na użytkowniku  skupienie się na procesach jakie zachodzą w jego organizmie i reakcji na nie. Event Holer jest bardzo czułym urządzeniem, które wykrywa nawet rzadko występujące arytmie.

Ważnymi cechami urządzeń do monitorowania holterowskiego są niewielkie rozmiary rejestratora i możliwość przymocowania go do ciała lub ubrania pacjenta w sposób niekrępujący ruchów. Umożliwia to normalną aktywność życiową ze sportem i snem włącznie. Nie wolno jednak wchodzić z holterem pod prysznic lub zanurzać się w wodzie.

Jak przygotować się do badania Event Holter?

Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga szczególnych przygotowań. Warto jest pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią funkcjonowanie z  Event Holterem

Przed dzień jego założenia należy zrezygnować z picia alkoholu i mocnej kawy oraz ograniczyć palenie papierosów do minimum.  W dniu założenia elektrod pamiętaj, aby dokładnie się umyć i osuszyć skórę, nie nakładaj kremów i balsamów, które mogą powodować ślizganie się przyssawek. Mężczyźni proszeni są o ogolenie klatki piersiowej, tak aby nie było na niej owłosienia.