Konsultacje medyczne

Ginekologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Jest to specjalizacja w całości dedykowana zdrowiu kobiet. Ginekolog wpiera rodziców w procesie planowania ciąży oraz jej przebiegu. Opiekuje się pacjentkami w okresie dojrzewania oraz w przekwicie (menopauza). Lekarz powadzi proces terapeutyczny przy zaburzeniach hormonalnych , a także zleca badania kontrolne w celu wykluczenia schorzeń i nowotworów.

W Vertimed+ prowadzimy poradnie położniczo -ginekologiczną w ramach NFZ.  Przyjmujemy pacjentki od 16 roku  życia. Podczas konsultacji lekarz  przeprowadza dokładny wywiad medyczny oraz badanie fizykalne. W uzasadnionych przypadkach może wykonać lub zlecić USG oraz USG i mammografie piersi.

Na wizytę do ginekologa warto jest zabrać ze sobą historię swojej choroby (jeśli taką posiadasz), aktualne badania laboratoryjne i obrazowe. Warto jest również przygotować się do badania manualnego, którego celem jest zbadanie prawidłowej budowy narządów wewnętrznych oraz rozpoznanie ewentualnych stanów zapalnych pochwy.

Większość zleconych badań pacjentki mogą wykonać bezpośrednio w przychodni. Dotyczy to badań laboratoryjnych oraz ultrasonograficznych, a także cytologii klasycznej i płynnej.

Aby korzystać z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej – ginekologii nie jest wymagane skierowanie.

Zachęcamy do złożenia deklaracji POZ , dzięki której pacjent zyskuje nielimitowany dostęp do lekarza pierwszego wyboru , pielęgniarki oraz w przypadku kobiet położnej.

Konsultacje ginekologiczne