Pediatra

Pediatra specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia. Jest osobą, która posiada wszechstronną wiedzę na temat chorób występujących u swoich pacjentów i stosowanych metod leczenia. Odpowiada również za udzielanie porad dotyczących właściwej opieki, analizą badań okresowych oraz szczepień ochronnych.

Bilans zdrowia dzieci i młodzieży przeprowadza lekarz pediatra. Podczas badania ocenie podlega ogólny stan zdrowia Pacjenta oraz diagnozuje się ewentualne wczesne zaburzenia rozwoju, wady wrodzone i choroby przewlekłe. Są to obowiązkowe wizyty lekarskie w poradni dzieci zdrowych.

Noworodek swój pierwszy zerowy bilans odbywa tuż po przyjściu na świat. Jednym z najważniejszych jego punktów jest ocena w skali Apgar. Ponad to w czasie wykonywania analiz sprawdzana jest dojrzałość neurologiczna maluszka oraz eliminowane są różne czynniki związane z przebiegiem ciąży oraz około porodowe mające wpływ na dalsze funkcjonowanie małego człowieka. U dwu i czterolatków badane jest uzębienie, wzrok oraz słuch. Szczególną uwagę poświęca na wywiad z rodzicami i ocenę zdolności psychomotorycznych. Lekarz wydaje opinię dotyczącą gotowości dziecka do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz podjęcia określonych zajęć ruchowych. Bilans czternastolatka ma na celu kontrole jego kondycji zdrowotnej oraz przebiegu procesu dojrzewania.

W trakcie wykonywania bilansu niezbędna jest książeczka zdrowia dziecka. Przydatne mogą okazać się też wszystkie dokumenty i zaświadczenia związane z jego stanem zdrowia. W trosce o komfortowy przebieg badania warto pamiętać o prawidłowym nawodnieniu i nakarmieniu dziecka przed wizytą.

Nie zaniedbuj terminów bilansów zdrowia swoich pociech, nawet jeśli uważasz, że rozwijają się prawidłowo! Tylko wczesne wykrycie i wdrożenie odpowiedniego leczenia daje szanse na zahamowanie choroby lub całkowite wyleczenie.

Pediatra w Vertimed+ przyjmuje w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz komercyjnie.

Szczepienia dzieci

Szczepienia dzieci w przychodni Vertimed+ odbywają się od poniedziałku do piątku w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Na wizytę przed szczepienną prosimy aby zgłaszał się jeden upoważniony opiekun z jednym dzieckiem najpóźniej 10 minut przed wyznaczoną godziną wizyty. Obowiązkowo należy mieć ze sobą  książeczką zdrowia dziecka oraz wypełnione ankietę szczepienną.

 

Rotawirusy

Dla dzieci urodzonych po 13.12.2020 r szczepionka doustna na rotawirusy jest darmowa- 3 dawkowy preparat Rotateq.
1 Dawke należ podać  w 6-8 tygodniu życia i najpóźniej do ukończenia 12 tygodnia życia. Kolejne dawki miesiąc od poprzedniej.


Szczepionki 5 i 6  w 1

Przestrzegaj obowiązkowego kalendarza szczepień i zastanów się nad kupnem wysoce skojarzonego preparatu na receptę w aptece. Dzięki skonsolidowanej dawce wykonywana jest mniejsza liczba wkłuć, mniejszą objętością substancji konserwujących. Ograniczy to również ilość wizyt w przychodni. Te szczepionki mają bezpieczniejszą bezkomórkową postać krztuśca, co znacząco zmniejsza ryzyko niepożądanych odczynów poszczepiennych zwłaszcza wysokich gorączek, drgawek i powikłań neurologicznych.

5w1 – błonica, tężec krztusiec acelularny, Hib, polio

6w1 – błonica, tężec krztusiec acelularny, Hib, polio i wzw B

 

Pneumokoki

Bezpłatna szczepionka zawiera 10 serotypów i podajemy ją w schemacie 2+1

Na receptę dostępna jest płatna szczepionka 13 walentna w schemacie 3+1


Szczepienia zalecane

Oprócz szczepień obowiązkowych wykonywane są również szczepienia zalecane przeciw chorobom takim jak:

+ zakażeniom wywołanym przez: Neisseria menigitidis

Najwięcej zachorowań na meningokoki pojawia się u niemowląt i dzieci szkolnych, dlatego szczepienia należy rozpocząć jak najszybciej po narodzinach. Typem B po skończonym 2 miesiącu życia oraz Typami ACWY po ukończonym 6 tygodniu życia.

+ ospie wietrznej (od 9. miesiąca życia)

Dla dzieci uczęszczających do żłobka lub klubiku dziecięcego dostępna jest bezpłatna szczepionka wydawana na stosowne zaświadczenie.

+ wirusowe zapalenie wątroby typu A (po 1 urodzinach)

+ grypie co rok od 6 mc życia

+ kleszczowemu zapaleniu mózgu (po 1 urodzinach )

+ ludzki wirus brodawczaka HPV

 

Rodzicu! Chcesz się zapoznać ze szczegółowym schematem szczepień? 

Wypożyczalnia wag dla niemowląt

Aby umożliwić jeszcze lepszą opiekę nad noworodkiem oferujemy Wam możliwość wypożyczenia elektronicznej wagi dziecięcej, która pozwala na regularne sprawdzanie wagi i kontrolowanie prawidłowego rozwoju dziecka.

Oferujemy wagę dziecięcą marki Adler AD 8139
Nowoczesna, elektroniczna waga dla niemowląt dzięki której, możesz kontrolować wagę dziecka. Maksymalne obciążenie wagi wynosi 20 kg. Urządzenie posiada również funkcję tarowania i HOLD ułatwiającą ważenie poruszającego się dziecka.
DANE TECHNICZNE:
• Zakres pomiarowy: min 0,1kg, max 20kg
• Dokładność pomiaru 0,01kg
• Platforma dla niemowląt 56cm x 26cm
• Funkcja hold (ułatwia ważenie poruszającego się dziecka)
• Funkcja tarowania (umożliwia ważenie ubranego dziecka)
• Duży wyświetlacz LCD 60 x 21 mm
• Automatyczny wyłącznik po upływie 20 sekund
• Zasilanie 2 x 1,5v aaa
• Producent: Camry
Po każdym wypożyczeniu sprzęt jest dezynfekowany i serwisowany.

Koszt wypożyczenia:
50,00 zł/5 dni
60,00 zł/7 dni
Kaucja za wypożyczenie 150,00 zł.

*Szczegółowe informacje w Recepcji.