Krioterapia

Krioterapia to bezpieczny zabieg ginekologiczny wykorzystujący niskie temperatury do usuwania zmian w obrębie szyjki macicy.
Jest to także skuteczna metoda leczenia kłykcin kończystych sromu, pochwy i odbytu.

Krioterapia ginekologiczna jest to prosta, skuteczna i niemal bezbolesna metoda leczenia zmian okolic szyjki macicy.

Jest to zabieg zamrażania ciekłym azotem zmian chorobowych tj. nadżerki, kłykcin kończystych sromu, pochwy i odbytu spowodowanych zakażeniem HPV – wirusem brodawczaka ludzkiego.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest on bezbolesny, dlatego też ginekolodzy nie stosują przy tej metodzie znieczulenia.
Ginekolog za pomocą sondy, przykłada końcówkę mrożącą do tkanki zmienionej chorobowo. Czas wymrażania jednej zmiany jest stosunkowo krótki i trwa ok. 3 min. Komórki niszczone są na głębokość około 4 milimetrów. Całość zabiegu trwa około 15-20 minut.
Krioterapie należy przeprowadzić kilka dni po miesiączce, aby miejsce poddane zabiegowi miało czas się zregenerować.
Po zabiegu w odstępie ok. 4 tygodni umawiana jest wizyta kontrolna.

Nasza poradnia ginekologiczna jest odznaczona „Gabinetem pod kwiatkiem” przez organizacje Kwiat Kobiecości, tworzoną przez kobiety, które zwalczyły walkę z rakiem szyjki macicy.
Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesne urządzenie Cryo-S Classic umożliwiające precyzyjne dopasowanie głowicy do powierzchni mrożenia. Zabieg krioterapii nie uszkadza struktury szyjki macicy i nie zaburza funkcji rozrodczych.