Antykoncepcja i wkładka hormonalna

Dostępne metody antykoncepcje możemy podzielić na cztery podstawowe grupy:

+ Antykoncepcja naturalna

+ Antykoncepcja hormonalna

+ Antykoncepcja chemiczna

+ Antykoncepcja mechaniczna

Wybranie tej najwłaściwszej wcale nie należy do prostych zadań. Każda z nich ma inną skuteczność oraz kierowana jest do innej grupy kobiet, w zależności od ich wieku, stanu zdrowia, stylu życia oraz potrzeb. Aby wybrana metoda była bezpieczna i skuteczna niezbędna jest konsultacja ginekologiczna. Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi wywiad oraz badanie, które pozwoli dobrać najodpowiedniejszą formę zabezpieczenia.

Pamiętaj by w przypadku wystąpienia niepokojących objawów ubocznych związanych z wybraną formą antykoncepcji jak najszybciej zgłosić się do poradni ginekologicznej.

Wkładka hormonalna

Wkładka hormonalna to jedna z najskuteczniejszych obecnie metod antykoncepcji, jej skuteczność sięga nawet 100%.

Naszym Pacjentkom oferujemy do wyboru dwa systemy wkładek hormonalnych wewnątrzmacicznych. Wkładka antykoncepcyjna jest zakładana przez lekarza ginekologa podczas wizyty ginekologicznej po wcześniejszej konsultacji, podczas której lekarz wspólnie z Pacjentką podejmują decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego rodzaju wkładki, zasadności użycia oraz terminu założenia.


Oferujemy:

+ System domaciczny uwalniający hormony Mirena (Mirena 52mg system domaciczny 0,02mg/24h), który przez kilkadziesiąt miesięcy uwalnia hormony (lewonorgestrel) zapobiegające zajściu w ciążę. Jest to skuteczna oraz odwracalna metoda antykoncepcji.

+ System domaciczny Kyleena (Kyleena system domaciczny 0,0195g), która przez okres 5 lat zapobiega zajściu w ciążę poprzez uwalnianie hormonu lewonorgestrel. Jest to skuteczna oraz odwracalna metoda antykoncepcji.


Chcąc zagwarantować jak najwyższy poziom wykonywanego zabiegu korzystamy wyłącznie z wkładek kupionych oraz przechowywanych w naszej przychodni.

Przygotowanie do zabiegu oraz wymagane badania:

+ Wkładkę antykoncepcyjną należy zakładać podczas krwawienia miesięcznego,

+ Warunkiem założenia wkładki jest posiadanie ważnego badania cytologicznego (ważność badania – 3 miesiące).

+ Wkładkę domaciczną hormonalną zaleca się jako długoterminową terapię antykoncepcyjną, a w określonych przypadkach jako leczenie przedłużających się obfitych miesiączek.