Terapia mlodzieży

Specjalizujemy się w prowadzeniu diagnostyki i terapii psychologicznej dzieci w wieku od 7 do 17 lat oraz ich rodzin. Oferujemy badania rozwoju poznawczego, emocjonalne i społecznego.

Podczas pierwszej wizyty specjalista przeprowadza konsultacje z rodzicem, a następnie rozmawia z dzieckiem. Po dokładnej analizie psycholog w porozumieniu z opiekunami ustala odpowiednią i najbardziej efektywną formę leczenia. W miłej atmosferze i w profesjonalny sposób pomagamy w trudnych sytuacjach życiowych:

  • Udzielamy wsparcia dla dzieci i młodzieży uzależnionej od Internetu i środków psychoaktywnych
  • Udzielamy porad w kwestii adopcji oraz tematyki rozwodowej
  • Leczymy objawy psychosomatyczne spowodowane nieświadomymi myślami, uczuciami oraz permanentnym stresem, którego następstwem są symptomy fizyczne. Choroby psychosomatyczne najczęściej objawiają się pod postacią bólu głowy oraz wiążą się z problemami układu trawiennego – wrzody żołądka, oddechowego – astma oraz sercowo – naczyniowego – choroba wieńcowa.

Koncertujemy się na osobach z zaburzeniami emocjonalnymi takimi jak lęk, nerwica, depresja. Wspieramy rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży z trudnościami w przedszkolu, szkole i okresie dojrzewania. Poprzez rozmowę i ćwiczenia przywracamy wiarę w siebie oraz uczymy jak radzić sobie z emocjami. Nasi Pacjenci dzięki terapii odzyskują spokój wewnętrzny i równowagę psychiczną.