Uzależnienia dopalacze

Na świecie mieszka około 7,6 miliarda ludzi oraz jak podają znani badacze S.C. Coon, S.M. Garn i J.B. Birdsell 9 ras gatunku ludzkiego. Łączy nas bardzo wiele i jeszcze więcej dzieli. Oczywiste są podstawowe podziały z uwagi na płeć, wiek, kolor skóry czy język i wyznanie. W obliczu zagrożenia ludzie pomimo różnic potrafili się zjednoczyć. Na przestrzeni lat można zaobserwować zjawisko, że nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg i wspólna idea.

Słowo bunt zyskało na sile w II połowie lat 60 kiedy powstawał ruch hipisowski. Młodzi ludzie sprzeciwiali się światu dorosłych i jego insynuacjom. Była to swoista rewolucja, która z czasem stała się modna. Hipisi wykreowali nowe trendy w muzyce i ubiorze. Dzięki sile masowego przekazu nowo powstałe zjawisko ogarnęło niemal cały świat zachodni. Dzieci kwiaty propagowały ruch pacyfistyczny i ekologiczny. Głośno krytykowali tak zwany wyścig szczurów i konsumpcjonizm. Interesowali się religią Wschodu oraz przyczynili do propagowania substancji psychoaktywnych, głównie marihuany, która stała się jedną z przyczyn rewolucji seksualnej.

Dziś możemy odnieść wrażenie, że historia zatacza koło. Z chęcią odchodzimy z korporacji i pracujemy na własny rachunek. Ekologiczne produkty są dziś tak samo popularne jak joga, a ilość wyznawców buddyzmu stale rośnie. Zmiany niosą ze sobą konsekwencje nie zawsze dobre.

Niegdyś zakazaną marihuanę zastąpiły współczesne dopalacze. Dopalacze to nowe narkotyki o nieznanym składzie, które możemy podzielić na 3 grupy:

  • halucynogenne,
  • pobudzające
  • działające podobnie jak marihuana

Produkowane są syntetycznie  przez człowieka oraz pozyskiwane z roślin. Bez względu na skład łączy je wspólna cecha : posiadają substancje psychoaktywne, które działają na układ nerwowy człowieka. Bardzo łatwo jest je przedawkować. Ich stosowanie jest równie niebezpiecznie jak zjedzenie trucizny na szczury czy wypicie płynu do chłodnic samochodowych.

Wyobraź swoją minę, gdybyś zobaczył kogoś kto pije wybielacz do prania…

Jeśli masz ochotę na modne w tym sezonie espadryle to możesz śmiało zaryzykować i je kupić, ale nie ryzykuj własnego zdrowia i życia by spróbować popularnego dopalacza.

Chwilowy haj może mieć nieodwracalne skutki nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

Paraliż ciała, zaburzenia ośrodka mowy, czy schizofrenia to tylko niektóre z możliwych konsekwencji brania narkotyków.

Nie tylko długotrwałe, ale również jednorazowe zażycie substancji psychoaktywnych ma wpływ na nasz organizm.

Vertimed+ pomoże Tobie oraz Twoim bliskim w walce z nałogiem. Oferujemy badania laboratoryjne na obecność substancji zakazanych. Szerzymy wiedzę z zakresu profilaktyki antynarkotykowej. Specjalizujemy się w terapii leczenia uzależnień.

Nie zwlekaj i pozwól sobie pomóc!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas