Squid game – serial, którego nie powinno oglądać Twoje dziecko

Drodzy Rodzice, Dziadkowie i Opiekunowie

Pragniemy przestrzec Państwa przed koreańskim serialem SQUID GAME który bije rekordy oglądalności w Polsce i na całym świecie.

Zachęcamy do przeczytania poniższego  artykuł Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, dotyczący serialu Squid game:

„Serial ten stał się najpopularniejszym serialem w historii platformy NETFLIX. Pomimo że film jest przeznaczony dla widzów 16+, z dnia na dzień coraz chętniej oglądają go i dyskutują o nim dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. W serialu dzieci mogą zobaczyć zmagania zawodników, w których przegrana oznacza śmierć. W mediach społecznościowych już pojawiają się challenge, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących zachowań – siebie i innych.

Ośmioodcinkowy serial przedstawia losy grupy osób, które z powodu trudnej sytuacji życiowej dały się nakłonić do udziału w serii gier, nie wiedząc, że przegrywający są w nich brutalnie zabijani. Na ekranie pokazywane jest to w sposób bardzo realistyczny – strzały prosto w głowę, bryzgająca we wszystkie strony krew, śmiertelne upadki z wysokości. Jednym z wątków filmu są też pokazane sceny pobierania organów od umierających po nie udanej egzekucji graczy. Obok brutalnych scen w filmie widać strach i rozpacz bohaterów oraz bezwzględne okrucieństwo ich oprawców.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas