Nowoczesna Matka Polka

Instagram i kolorowa prasa pełne są idealnych matek z uroczymi córeczkami i odnoszącymi sukcesy tatusiami. Kochana mama tydzień po porodzie wciska się w rozmiar „s”, a jej malec zupełnie nie płacze w nocy. Wspaniały tata wykąpie i przewinie niemowlaka, a w między czasie sprawdzi notowanie spółek na giełdzie. Ot, takie idealne życie trzydziestolatków z idealnymi dziećmi. Oglądając konta fit bloggerek wydaje się, że dzieci nie ząbkują, od drugiego dnia życia jedzą warzywa i owoce, a znalezienie godziny czasu na ćwiczenia to banał. Oczywiście wstając rano z łóżka wyglądasz jak milion dolarów, a Twój facet nadal wspomina nieprzespaną noc bynajmniej nie z powodu budzącego się potomka.

Dwa miesiące po porodzie jesteś gwiazdą na siłowni, bez problemu łączysz obowiązki świeżo upieczonej mamy i bizneswoman, bo przecież urlop macierzyński to nie jest przymus. Znajomi na Twój widok wpadają zachwyt, a Ty myślisz ile jeszcze jest do zrobienia.

Po kolejnej nieprzespanej nocy nadal potrafisz zmusić się do zrobienia perfekcyjnego makijażu i czule uśmiechać się do partnera. Niestety idylla dobiega końca wraz z końcem Twoich sił. W domu zaczyna się zadawanie pytań : „Dlaczego jesteś zła?”, „Czy coś się stało?”. I nagle zdajesz sobie sprawę, że bycie matką, szefową i żoną jednocześnie nie jest takie łatwe. Ba, jest trudniejsze niż sądziłaś bo chciałaś być supermenką, tak jak koleżanka Ania z Instagrama.

Nasuwa się na myśl określenie „Matka Polka”. Do niedawna obraźliwe, używane nieco z pogardą, a dziś jakby trochę zmodernizowane, nawet modne. „Matka Polka” to instytucja do czytania bajek, mieszania w garnkach i robienia dużych interesów jeszcze na porodówce.

Kobiety nie dajmy się zwariować! Mamy prawo do nieumalowanych paznokci i brudnej podłogi. Świat nie skończy się na stercie brudnych talerzy, ale załamie się jeśli o siebie nie zadbamy. Zdrowie jest jedno i trzeba je szanować. Czasami łatwiej jest porozmawiać z terapeutą niż przyjaciółką, która od parsknie, że i tak nie masz na co narzekać. Zastanów się czy z taką samą regularnością jaką uczęszczasz na manicure odwiedzasz ginekologa? I może zamiast setny raz pakować walizki dla niewdzięcznego męża warto spróbować pogadać o problemach podczas terapii dla par ?

Tak jak Ty troszczysz się o swoją rodzinę tak nam pozwól zadbać o Ciebie i Twoich bliskich.
Zaufaj naszemu doświadczeniu i opowiedz o swoich problemach.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas