Zapisz się na kwalifikacje do grupy terapeutycznej

Od ponad 10 lat w portfolio Grupy Medycznej Vertimed+ znajduje się refundowana opieka psychiatryczna. Nasze zaangażowanie, wiedza oraz doświadczenie sprawiają, że już ponad dekadę prowadzimy Dzienny Oddział Leczenia Nerwic.

Nieustannie trwają dwuetapowe kwalifikacje do trzech grup terapeutycznych. Podczas konsultacji medycznej pacjent wspólnie z lekarzem prowadzącym podejmuje decyzje, w którym zespole rozpocznie intensywną, 12 tygodniową terapię. W trakcie pobytu na oddziale Pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarza psychiatry, psychologa, psychoterapeuty oraz lekarza medycyny rodzinnej. Nasi terapeuci posiadają certyfikaty uznanych Towarzystw Psychoterapeutycznych i stale poddawani są superwizji.

Aby proces leczenia mógł przebiegać prawidłowo ważne jest, aby pacjent zadbał o swoje środowisko zewnętrzne i znalazł przestrzeń do skupienia się na procesie zdrowienia, np. warto na czas terapii, aby to partner/dziadkowie mogli odbierać dziecko ze szkoły, dzięki czemu nie będziemy odczuwać presji związanej z koniecznością szybkiego przemieszczania się pomiędzy kliniką, a szkołą. Wychodząc naprzeciw naszym pacjentom stworzyliśmy unikalną grupę wieczorową. Zajęcia rozpoczynają się w godzinach wczesno wieczornych co umożliwia połączenie życia codziennego z terapią. Cały proces prowadzony jest metodami o zweryfikowanej naukowo skuteczności w ramach nurtu psychodynamicznego z elementami nurtu poznawczo-behawioralnego. Sednem terapii psychodynamicznej jest uświadomienie sobie własnych emocji, uczuć i pragnień poprzez przyglądanie się historiom z własnego życia. Zrozumienie powstania mechanizmów obronnych, które stosowane w nadmiarze sprawiają, że szukamy ujścia dla przeżyć w inny często destrukcyjny dla nas sposób. Dzięki technikom poznawczo -behawioralnym mamy okazje pojąć jaki wpływ ma nas otoczenie oraz jak dzięki zmianie wyuczonych reakcji możemy czuć się lepiej.

Podczas terapii grupowej pacjent ma okazje wysłuchać innych uczestników sesji, spojrzeć na swoje przeżycia z innej perspektywy i nabrać dystansu do własnych problemów.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce pomoc psychiatryczna.

Oddział Dzienny Zaburzeń Nerwicowych – Vertimed

Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu.

Tel.: +48 22 405 63 75, +48 603 804 702

E-mail: [email protected]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas
Cytologia

Cytologia to bezbolesne badanie przesiewowe diagnozujące raka szyjki macicy. Robione systematycznie…