Treningi redukcji stresu metodą mindfulness ponownie w Vertimed+! Dwie edycje: 10 i 11 września 2019.

Z wielką radością zapraszamy Was na kolejne, tym razem dwie edycje 8 tygodniowego programu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, pol. Program Redukcji Stresu metodą Mindfulness), które poprowadzi ponownie Basia Świderska. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia poniżej oraz kontaktu z prowadzącą.

Nazywam się Basia Świderska, jestem certyfikowaną nauczycielką mindfulness i zapraszam Cię na kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), którego właściwszą nazwą mogłoby być „podróż w głąb siebie”.

Skoro zajrzałeś na tę stronę, jest duża szansa, że właśnie po to, aby dowiedzieć się czegoś o programie rozwoju uważności. Ale po kolei: na początek, właśnie teraz, w tej chwili, zapraszam Cię do zrobienia przysłowiowej „stop klatki” poprzez zadanie sobie pytania: „gdzie ja teraz jestem i gdzie jest mój świat”?

Być może żyjesz w pędzie? Być może ten pęd zauważasz na poziomie globalnym, przyglądając się ekonomii, polityce czy słuchając informacji dotyczących wykorzystania zasobów naturalnych naszej planety? Być może ten pęd widzisz na poziomie indywidualnym, przez pryzmat własnego życia, zauważając pewne symptomy braku życiowej równowagi, jak ciągły brak czasu, przepracowanie czy reagowanie gniewem na najmniejszą trudność, np. kiedy Twoje dziecko nie chce założyć kurtki przed wyjściem z domu? Czy to z Tobą rezonuje?

To wcale nie musi tak wyglądać. Chciałbyś żyć na świecie, na którym panuje pokój, albo chciałbyś, aby Twoje życie było bardziej zrównoważone i spokojne, albo może po prostu chciałbyś mieć więcej czasu dla siebie i swoich bliskich?

Ale jak to zrobić? Jak po prostu zatrzymać się w tym pędzącym świecie i sprawdzić czy zmierzasz w dobrym kierunku?

Mam głębokie przekonanie, że medytacja uważności jest na to odpowiedzią. Wierzę w słowa Dalajlamy: „Jeśli każde 8-letnie dziecko na świecie nauczy się medytacji, wyeliminujemy przemoc ze świata w ciągu jednego pokolenia”, zaś na podstawie mojego osobistego doświadczenia, dzięki regularnej codziennej medytacji, widzę, jak w moim życiu rozgaszcza się zupełnie naturalny, autentyczny spokój, zrównoważenie, poczucie sensu i szczęście.

Po prawie 10 latach pracy w dużych korporacjach, wyjechałam razem z mężem w roczną podróż dookoła świata. Sama podróż oraz odbyte w trakcie niej miesięczne odosobnienie medytacyjne w azjatyckim klasztorze zmieniło moje życie. Postanowiłam wtedy, że chciałabym dzielić się moim doświadczeniem z innymi. Dlatego zapraszam Cię teraz na oryginalny program MBSR, czyli podróż w głąb siebie.

Więcej o mnie przeczytasz tutaj.

Struktura kursu

  • Edycja odbywająca się we wtorki: 8 cotygodniowych sesji, odbywających się w godzinach od 18:00 do 20:30. Terminy: 10.09, 17.09, 24.09, 1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10.
  • Edycja odbywająca się w środy: 8 cotygodniowych sesji, odbywających się w godzinach od 18:00 do 20:30. Terminy: 11.09, 18.09, 25.09, 2.10, 9.10, 16.10, 23.10, 30.10.
  • Dzień uważności wspólny dla obu edycji, który odbędzie się w niedzielę 27.10 w godzinach od 10:00 do 17:00.
  • Indywidualne spotkanie z prowadzącą przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu kursu.
  • Samodzielna praktyka medytacji uważności, około 45 minut dziennie przez cały okres trwania kursu.
  • Dostęp do materiałów szkoleniowych dotyczących tematyki poszczególnych spotkań oraz nagrań z prowadzonymi medytacjami.

Miejsce: Przychodnia zdrowia Vertimed+, ul. Bronikowskiego 55, sala nr 2. Dogodna lokalizacja w odległości około 5 minut spacerem od metra Kabaty.

Twoja inwestycja: 950 zł.

Zapisy i kontakt: [email protected], 509 194 197.

O PROGRAMIE

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction został stworzony w 1979 roku przez neurobiologa dr Jona Kabat-Zinna i jego współpracowników z Uniwersytetu Medycznego w Massachusetts. Dr Jon Kabat – Zinn jako pierwszy wprowadził metodę uważności do medycyny i psychoterapii oraz opisał jej efekty w pracy z ludźmi. Choć korzeni uważności należy upatrywać w tradycji buddyjskiej, elementy wykorzystywane w programie MBSR są świeckie. Dzięki temu z programu mogą korzystać wszyscy, bez względu na wiarę.

Liczne badania pokazują, że praktyka mindfulness może mieć pozytywny wpływ na nasz mózg. Badanie przeprowadzone przez Davidsona i współpracowników (2003) pokazało, że osoby po 8-tygoniowej praktyce mindfulness, w porównaniu z osobami niepraktykującymi, wykazywały większą aktywność w lewej części kory mózgowej, związanej z pozytywnymi emocjami. Z kolei w badaniu przeprowadzonym przez Hölzel i współpracowników u osób uczestniczących w 8-tygodniowym programie MBSR zaobserwowano pogrubienie niektórych struktur mózgu. Więcej na temat badań nad uważnością znajdziesz tutaj.

REKOMENDACJE

„Kurs MBSR był czasem niezwykłej i wielowymiarowej podróży w głąb siebie, pod okiem niezwykle ciepłej i inspirującej wiedzą oraz osobistym doświadczeniem prowadzącej – Basi Świderskiej.”

„Serdecznie rekomenduję kurs MBSR z Basią Świderską. Basia potrafi wprowadzić podczas kursu ciepłą, przyjazną atmosferę, a jej obecność dawała mi poczucie bezpieczeństwa. Otwartość Basi skłoniła mnie do ogromnej refleksji nad swoimi czynami. Z zajęć wychodziłam zawsze pozytywnie nastawiona i zrelaksowana, a Basia była zawsze do dyspozycji uczestników zajęć.”

„Polecam program MBSR u Basi. Ostatnie 8 tygodni praktyki pozwoliło mi odnaleźć siebie. Przekonałam się, że jestem w stanie wygospodarować czas na codzienną praktykę. Korzyści jakie ona mi dała to większy spokój wewnętrzny, poczucie równowagi i kontakt ze sobą, swoimi emocjami. Cieszę się, że wyruszyłam w tę podróż.”

„Jeśli chcesz zatrzymać się, przyjrzeć swojemu życiu, swoim reakcjom i zachowaniu, to ten kurs to dobre miejsce, pełne akceptacji tego co się wydarzy.”

„Nadal doświadczam sytuacji stresowych, ale lepiej na nie reaguje. Nie działam impulsywnie, daję sobie czas na przemyślenie, co chcę zrobić.”

„Widzę, słyszę, czuję więcej i głębiej. Jestem spokojniejsza. Uważniej dobieram słowa. Mam lepszą koncentrację. Basia jest uważna na każdego. Pokazała sobą co to znaczy być uważnym.”

„Zajęcia z Basią są w tempie i nastawieniu prawdziwie ludzkim: z uważnością na siebie, bez przymusu, z totalną otwartością. Basia w naturalny sposób wprowadza w tajniki medytacji. Każdy może poczuć, że ma prawo działać po swojemu, w zgodzie ze sobą. Widać, że zajęcia i filozofia mindfulness wypływa szczerze z przekonań, wartości i osobowości Basi. Kto nie wie, że może pomedytować, niech spróbuje to zrobić właśnie z nią!”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas
Cytologia

Cytologia to bezbolesne badanie przesiewowe diagnozujące raka szyjki macicy. Robione systematycznie…