2018-09-14

Leczenie zaburzeń osobowości typu borderline(BPD)

Osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline (borderline personality disorder – BPD) to zaburzenie osobowości charakteryzujące się wahaniami nastroju, napadami intensywnego gniewu, niestabilnym obrazem siebie, niestabilnymi i naznaczonymi silnymi emocjami związkami, silnym lękiem przed odrzuceniem oraz działaniami autoagresywnymi i autodestrukcyjnymi. Bardzo często pojawiają się także zachowania suicydalne oraz samookaleczenia.

Zaburzenia osobowości typu borderline są leczone na drodze intensywnej psychoterapii, a także w uzasadnionych przypadkach farmakologicznie. Terapia przeznaczona jest dla Pacjentów powyżej 16 roku życia.

Terapia indywidualna prowadzona jest komercyjnie, istnieje możliwość jej sfinansowania za pośrednictwem systemu płatności MediRaty.

Dodatkowe informacje dotyczące przebiegu procesu leczenia zaburzeń osobowości typu borderline, w tym zapisy na terapię do wybranego specjalisty uzyskacie kontaktując się z naszą recepcją pod numerem telefonu +48 22 405 63 75

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz do nas jeśli czegoś potrzebujesz, chcesz o coś zapytać lub masz chęć się czymś z nami podzielić. Jeszcze tego samego dnia odpiszemy na każdą Twoją wiadomość.

Psychoterapia = proces

Na stronę do aktualności dodaj w wersji jak niżej z kilkoma linkami( zwiększa algorytmy) Psychoterapia to długi i często bardzo