Komunikat w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dla przedstawicieli ustawowych dzieci urodzonych przed ukończeniem 37. tygodnia ciąży

Komunikat dla podmiotów przeprowadzających szczepienia przeciw COVID-19

w sprawie szczepień przedstawicieli ustawowych dzieci urodzonych przed ukończeniem 37. tygodnia ciąży

 Zgodnie z obowiązującymi przepisami1 rodzice/opiekunowie dzieci urodzonych przedwcześnie, które wymagają hospitalizacji są zaliczani do grupy „0” i szczepienia przeciw COVID-19 powinny być u nich realizowane w sposób priorytetowy, aby mogli oni możliwie najszybciej uzyskać odporność na zakażenie i uczestniczyć w opiece nad przedwcześnie urodzonym dzieckiem.

1 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316 z późn. zm.)

Rodzice/opiekunowie dzieci urodzonych przedwcześnie – uprawnieni do szczepień w ramach grupy „0” mogą zapisać się do wybranego przez siebie punktu szczepień przeprowadzającego szczepienia przeciw COVID-19 (zarówno w punkcie szczepień utworzonym w szpitalu węzłowym, jak również dowolnym punkcie szczepień populacyjnych) i skorzystać z możliwości zaszczepienia się w trakcie każdego etapu.

Dokumentem uprawniającym do szczepień przeciwko Covid-19 jest ważne e-skierowanie.

W przypadku rodziców/opiekunów prawnych wcześniaków zlecenie na wykonanie szczepienia w postaci e-skierowania wystawia szpital, w którym przebywa dziecko

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas
Cukrzyca

Przyczyny cukrzycy nie są jeszcze do końca poznane. Zasadniczą rolę w jej…

Wątroba

Wątroba (grecki hepar) jest największym narządem wewnętrznym i należy do układu…

Magnez

Magnez wspiera prawidłowe działanie układów: nerwowego, krwionośnego i mięśniowego. Ułatwia wchłanianie…

Nawadnianie organizmu

Odpowiednie nawodnienie organizmu utrzymuje stałą temperaturę ciała, wspomaga pracę nerek, które…