Już 15 maja zapraszamy na 8 tygodniowy trening mindfulness z Basią Świderską!

Zapraszamy Was na 8 tygodniowy program MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, pol. Program Redukcji Stresu metodą Mindfulness), którego właściwszą nazwą mogłoby być „podróż w głąb siebie”. Czas trwania kursu jest czasem indywidualnych odkryć i doświadczeń, z których każdy wyciągnie to, co dla niego najistotniejsze.
Prowadząca program, Basia Świderska, podzieli się podczas jego trwania istotą uważności, płynącą z praktyki medytacji mindfulness.

Czego uczysz się dzięki praktyce medytacji mindfulness

 • Procesu intencjonalnego kierowania uwagi na chwilę bieżącą
 • Przeciwdziałania rozproszeniu umysłu i wzmacniania siły koncentracji
 • Wyrabiania w sobie postawy nieosądzającej i akceptującej
 • Rozwijania swojej autentycznej ciekawości, bez oczekiwań
 • Doświadczania poczucia własnej skuteczności oraz konstruktywnego radzenia sobie z trudnościami
 • Żywego kontaktu z doświadczaniem rzeczywistości tu i teraz
 • Umiejętności obserwowania i bycia z tym co jest niezależnie od tego co wydarza się w chwili bieżącej na poziomie doznań fizycznych oraz myśli i emocji
 • Uważnego radzenia sobie z trudnymi emocjami i bólem fizycznym
 • Dostępu do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością

Kurs Mindfulness Based Stress Reduction został stworzony w 1979 roku przez neurobiologa dr Jona Kabat-Zinna i jego współpracowników z Uniwersytetu Medycznego w Massachusetts. Dr Jon Kabat – Zinn jako pierwszy wprowadził metodę uważności do medycyny i psychoterapii oraz opisał jej efekty w pracy z ludźmi. Choć korzeni uważności należy upatrywać w tradycji buddyjskiej, elementy wykorzystywane w programie MBSR są świeckie. Dzięki temu z programu mogą korzystać wszyscy, bez względu na wiarę.
Liczne badania pokazują, że praktyka mindfulness może mieć pozytywny wpływ na nasz mózg. Badanie przeprowadzone przez Davidsona i współpracowników (2003) pokazało, że osoby po
8-tygoniowej praktyce mindfulness, w porównaniu z osobami niepraktykującymi, wykazywały większą aktywność w lewej części kory mózgowej, związanej z pozytywnymi emocjami. Z kolei w badaniu przeprowadzonym przez Hölzel i współpracowników u osób uczestniczących w 8-tygodniowym programie MBSR zaobserwowano pogrubienie niektórych struktur mózgu. Więcej na temat badań nad uważnością znajdziesz tutaj.

Struktura kursu

 • 8 cotygodniowych sesji, odbywających się w środy w godzinach od 18:00 do 20:30. Terminy: 15.05, 22.05, 29.05, 5.06, 12.06, 19.06, 26.06, 3.07
 • Dzień uważności, który odbędzie się w niedzielę 30.06 w godzinach od 10:00 do 17:00
 • Indywidualne spotkanie z prowadzącą przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu kursu
 • Samodzielna praktyka medytacji uważności, około 45 minut dziennie
 • Dostęp do materiałów szkoleniowych dotyczących tematyki poszczególnych spotkań oraz nagrań z prowadzonymi medytacjami.

Miejsce: Przychodnia medyczna Vertimed+, ul. Bronikowskiego 55, sala nr 2. Dogodna lokalizacja w odległości około 5 minut spacerem od Metra Kabaty.

Twoja inwestycja: 950 zł

Zapisy i kontakt: [email protected], 509 194 197.

Prowadząca
Nazywam się Basia Świderska i jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) szkoloną przez Institute for Mindfulness Based Approaches z siedzibą w Niemczech we współpracy z Polskim Instytutem Mindfulness. Oprócz Studium Nauczycielskiego MBSR ukończyłam również roczny Program Partyki Formalnej. Uważność poznałam w trakcie prawie rocznej podróży dookoła świata, kiedy odbyłam 19-dniowe odosobnienie medytacyjne Vipassany w świątyni w Wat Ram Poeng w Tajlandii. Od tamtego czasu regularnie praktykuję medytację uważności. Jestem pomysłodawczynią i współtwórczynią takich projektów dla Fundacji POLIM jak Spotkania Mindfulness z 4 żywiołami, spotkania Dotyk Uważności oraz cykliczne konferencje Mindfulness w Biznesie w Google Campus Warsaw. Dzięki mindfulness mam również wielkie szczęście być świadomą i uważną mamą.

Rekomendacje uczestników programów prowadzonych przez Basię
„Kurs MBSR był czasem niezwykłej i wielowymiarowej podróży w głąb siebie pod okiem niezwykle ciepłej i inspirującej wiedzą oraz osobistym doświadczeniem prowadzącej – Basia Świderskiej.”

„Polecam program MBSR u Basi. Ostatnie 8 tygodni praktyki pozwoliło mi odnaleźć siebie. Przekonałam się, że jestem w stanie wygospodarować czas na codzienną praktykę. Korzyści jakie ona mi dała to większy spokój wewnętrzny, poczucie równowagi i kontakt ze sobą, swoimi emocjami. Cieszę się, że wyruszyłam w tę podróż.”

„Jeśli chcesz zatrzymać się, przyjrzeć swojemu życiu, swoim reakcjom i zachowaniu, to ten kurs to dobre miejsce, pełne akceptacji tego co się wydarzy.”

„Nadal doświadczam sytuacji stresowych, ale lepiej na nie reaguje. Nie działam impulsywnie, daję sobie czas na przemyślenie, co chcę zrobić.”

„Widzę, słyszę, czuję więcej i głębiej. Jestem spokojniejsza. Uważniej dobieram słowa. Mam lepszą koncentrację. Basia jest uważna na każdego. Pokazała sobą co to znaczy być uważnym.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas
Cukrzyca

Przyczyny cukrzycy nie są jeszcze do końca poznane. Zasadniczą rolę w jej…

Wątroba

Wątroba (grecki hepar) jest największym narządem wewnętrznym i należy do układu…

Magnez

Magnez wspiera prawidłowe działanie układów: nerwowego, krwionośnego i mięśniowego. Ułatwia wchłanianie…

Nawadnianie organizmu

Odpowiednie nawodnienie organizmu utrzymuje stałą temperaturę ciała, wspomaga pracę nerek, które…