Długoterminowe Grupy Terapeutyczne – sposobem na sprawne rozwiązywanie problemów

Nadmierny stres, depresja, stany lękowe, praca pod presją czasu, zaburzenia odżywiania czy problemy w relacjach społecznych często bywają przyczyną problemów z którymi przestajemy sobie radzić i które przenoszą się na wszelkie aspekty naszego życia. Systematyczne i długotrwałe wsparcie pomaga zapanować nam nad emocjami, poprawia naszą samoocenę i pozwala na utrzymanie doskonałej kondycji psychicznej.

Długoterminowe Grupy terapeutyczne jako forma terapii
DGT to regularne, 90 minutowe spotkania odbywające się raz w tygodniu przez minimum rok, realizowane w dwóch nurtach: poznawczo-behawioralnym oraz psychodynamicznym. Rozpoczęcie psychoterapii poprzedzają indywidualne kwalifikacje przeprowadzane przez terapeutów kierujących grupą. Aby zapewnić optymalne warunki leczenia i możliwości swobodnego wypowiadania się podczas spotkań liczba uczestników przynależących do jednej grupy jest ograniczona. Członkami grupy terapeutycznej mogą zostać kobiety i mężczyźni od 18 do 60 roku życia.

Czy oferta Długoterminowych Grup Terapeutycznych jest dla mnie?
Oferta uczestnictwa w spotkaniach Długoterminowych Grup Terapeutycznych skierowania jest przede wszystkim do osób które:

 • Zakończyły intensywną terapię na Dziennym Oddziale Zaburzeń Nerwicowych i w dalszym ciągu potrzebują wsparcia psychologicznego.
 • Zdecydowanie lepiej odnajdują się w sesjach grupowych niż indywidualnych.
 • Ze względów czasowych nie mogą sobie pozwolić na pobyt w szpitalu.
 • Nie chcą korzystać z oferty pomocy psychologiczno-psychiatrycznej refundowanej przez NFZ.

Przy jakich typach zaburzeń sprawdzi się terapia w Długoterminowych Grupach Terapeutycznych?
Oferta DGT, skierowana jest do osób borykających się z następującymi zaburzeniami:

 • Zaburzenia adaptacyjne, związane ze stresem
 • Powracające lub trwałe poczucie smutku lub depresji
 • Stany lękowe, fobie społeczne
 • Zaburzenia somatyzacyjne (objawy pod postacią somatyczną)
 • Zaburzenia nawyków i impulsów,
 • Specyficzne zaburzenia osobowości
 • Wypalenie zawodowe lub trudności w odnalezieniu się w pracy
 • Problemy w relacjach społecznych
 • Obniżona samoocena
 • Zburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja, ortoreksja, kompulsywne i niekontrolowane napady głodu)

Czego mogę się spodziewać decydując się na udział w spotkaniach DGT?
Dzięki uczestnictwu w spotkaniach Długoterminowych Grup Terapeutycznych, zyskujesz systematyczne i długotrwałe wsparcie profesjonalnych terapeutów oraz całej grupy.
Otrzymujesz kompleksową opiekę psychologiczną pozwalającą na sprawne rozwiązywanie zarówno bieżących problemów jak i zaburzeń z którymi zmagasz się do dłuższego czasu. Dzięki systematycznemu wsparciu wzrasta Twoja pewność siebie oraz motywacja do codziennych działań.
Taka forma terapii nie koliduje z Twoimi obowiązkami zawodowymi oraz rodzinnymi, pozwala Ci na planowanie ulubionych aktywności i nie zmusza do rezygnowania z dotychczasowego stylu życia. Nasze długoterminowe grupy terapeutyczne, pozwalają na spokojnie przepracować wszystkie problemy bez konieczności rezygnacji z pracy, korzystania z urlopów lub zwolnień lekarskich.
Forma terapii w postaci spotkań grupowych pozytywnie wpływa także na zdolności adaptacyjne i podejście do relacji międzyludzkich, pomaga się otworzyć i daje poczucie wspólnoty.

Gdzie odbywają się spotkania DGT?
Spotkania grup terapeutycznych odbywają się w naszej przychodni na Kabatach, nieopodal stacji metra. Sale w których odbywają się sesje są nowoczesne i komfortowe. Kameralne położenie naszej przychodni oraz wszechstronny wachlarz oferowanych usług pozwalają w komfortowy i dyskretny sposób korzystać z oferty wsparcia psychologicznego.

Jaki jest koszt uczestnictwa w Długoterminowej Grupie Terapeutycznej?
Wszystkie usługi terapeutyczne w DGT świadczone są wyłącznie komercyjnie.

 • Koszt kwalifikacji (bez względu na ilość spotkań) wynosi 100 zł
 • Koszt miesięczny uczestnictwa w grupie to 400 zł

Kwota pozostaje niezmienna przez cały czas trwania terapii. Istnieje możliwość finansowania uczestnictwa za pomocą systemu płatności ratalnych Mediraty.

Jak mogę zapisać się na kwalifikacje do DGT?
Aby zapisać się na kwalifikacje do DGT należy skontaktować się bezpośrednio lub telefonicznie z recepcją naszej przychodni pod numerem telefonu: +48 22 405 63 75

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas