Starasz się zajść w ciążę od jakiegoś czasu i ciągle widzisz jedną kreskę na teście ciążowym? Oto 5 najważniejszych problemów z zajściem w ciążę.

Zajście w ciąże to bardzo indywidualna sprawa każdej pary. Warto pamiętać , że żywotność plemników jest ograniczona i wynosi maksymalnie do 5 dni. W drugiej części o tarczycy wstaw i pomiędzy komórek i metabolizmu.

Problemy z tarczycą hormony tarczycy są bardzo potrzebne dla ciąży i owulacji. Komórki jajowe są bardzo aktywne metabolicznie, a hormony tarczycy są niezbędne dla odpowiedniej pracy komórek, metabolizmu.

Pasożyty Pasożyty mogą utrudniać zajście w ciąże.

Poziom witamin i minerałów Ciąża to najbardziej wymagający fizjologiczny proces w ciele kobiety. W czasie planowania zajścia w ciąże, a także w trakcie jej trwania niezbędna jest wysoka podaż witamin i minerałów.

Zaburzony rytm dobowy wpływa na pracę każdej komórki, w tym komórek jajowych, a co za tym idzie na poziom progesteronu. Zaburzony rytm dobowy jest źródłem stresu, a Twoje ciało musi czuć się bezpieczne, aby zajść w ciążę. Odpowiednie wydzielanie melatoniny i kortyzolu jest zależne przede wszystkim od dostępności światła.

W poradni położniczo-ginekologicznej Vertimed+ możesz przygotować się do ciąży, a także ją prowadzić pod okiem naszych specjalistów.

W każdy poniedziałek stacjonarnie w naszej przychodni położna udziela edukacji dla kobiet, które są w 21-37 tygodniu ciąży. https://vertimed.pl/aktualnosci/edukacje-z-polozna-patronz

☎ +48 603 804 702
📧 [email protected]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Masz pytanie? Napisz do nas
Cukrzyca

Przyczyny cukrzycy nie są jeszcze do końca poznane. Zasadniczą rolę w jej…

Wątroba

Wątroba (grecki hepar) jest największym narządem wewnętrznym i należy do układu…

Magnez

Magnez wspiera prawidłowe działanie układów: nerwowego, krwionośnego i mięśniowego. Ułatwia wchłanianie…

Nawadnianie organizmu

Odpowiednie nawodnienie organizmu utrzymuje stałą temperaturę ciała, wspomaga pracę nerek, które…